Mutfak köşelerine marifetli alanlar

Mutfak köşelerine marifetli alanlar

Mutfak köşelerine marifetli alanlar kurgulayarak farklı mutfak dekorasyon fikirleri için kapılarınızı açabilirsiniz. Mutfaktaki köşeler doğru kullanılmadığında atıl alanları artırmış olursunuz. En çok ölü boşluklar duvar köşelerini doğru kullanmamaktan geçiyor. Köşeleri doğru kullanarak mutfak köşelerine marifetli alanlar ile değerlendirebilirsiniz.

Köşeye mikrodalga ve TV: Mutfak köşelerinde kullanacağınız dolapları mikrodalga ve televizyon için kullanabilirsiniz. Özellikle mutfağın her alanında rahatlıkla izleyeceğiniz televizyon için köşeler harika bir yer olacaktır. Köşelerin fonksiyonunu maksimum şekilde kullanmak için mikrodalga, televizyon için kullanacağınız dolabın hemen üzerini açık raflarla değerlendirebilirsiniz. Açık raflara mutfak aksesuarları ya da yemek kitaplarını yerleştirebilirsiniz.

Ankastre fırınlarla entegre: Mutfak köşeleri aynı zamanda ankastre fırınlar için de son derece ideal. Ankastrelerinizi rahatlıkla yerleştirerek kolay ulaşımını sağlayabilirsiniz.

Küçük ev aletleri köşede: Sıklıkla kullandığınız kahve makinesi ya da küçük mutfak aletlerini, köşe mutfak dolaplarında depolayabilirsiniz.
Açık raflar: Açık rafları köşelerde değerlendirmek mutfağınızda sıcacık bir alan yaratacaktır. Mutfak köşelerinde açık raflar kullanarak mutfak aksesuarlarını, baharatlıkları ya da yemek kitapları için değerlendirebilirsiniz.

Kilerler köşe başında: Mutfak köşelerine marifetli alanlar yaratmanın bir diğer seçeneği de kilerler… İster açık ister kapalı kiler dolapları oluşturarak mutfak köşelerini değerlendirebilirsiniz. Eğer kiler için kullanacağınız köşeyi daha gizli kılmak istiyorsanız kapaklı dolaplar kullanabilirsiniz.

Köşe adalar: Eğer mutfağınızdaki köşenin formu uygunsa, burayı bir ada ya da kahvaltı alanı olarak kurgulayabilirsiniz. Böylelikle hızlı kahvaltılar için harika bir alan yaratmış olursunuz. Aynı zamanda köşe ada, yemek hazırlama sürecinde size ekstradan yer sağlayacaktır.

Kuzine görünümü: Mutfak köşelerini pişirme bölümü olarak değerlendirmek de son derece harika bir fikir. Aynı zamanda davlumbazı mutfak köşesine entegre ederek iyi bir pişirme bölümü sağlayabilirsiniz. Mutfak köşelerine marifetli alanlar yaratmak istiyorsanız buraya ocağınızı yerleştirerek davetkar bir mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.

Köşe köşe çekmece: Mutfağınızda daha fazla depolama alanı için köşe çekmeceler kullanmak da marifetli bir fikir… Daha az kullandığınız büyük tencereler, tavalar ve diğer mutfak eşyalarınız için köşe çekmeceler organize edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?